kadra-roman-szymula

Roman Szymula

Mgr fizjoterapii (Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy) Tematem jego pracy magisterskiej było wykorzystanie punktów akupunkturowych w terapii neuralgii nerwu potylicznego.

Swoją edukację w zakresie medycyny chińskiej rozpoczął 2001 r. od uczestnictwa w kursie podstaw Tradycyjnej Medycyny Chińskiej prowadzonym przez Matthiasa Hunecke (Avicenna Institute, Francja – Niemcy). W 2005 r. zdał pomyślnie egzamin kończący kurs.

Jest absolwentem kursu zaawansowanego akupunktury i moksybucji w Nanjing University of Traditional Chinese Medicine.

Aktualnie regularnie odbywa staże w klinice dr Wang Jiu-Yi http://channelpalpation.org

W 2006 r. założył TOMO Trójmiejski Ośrodek Medycyny Chińskiej, do którego zaprasza najlepszych specjalistów w zakresie medycyny chińskiej z Europy, Ameryki i Azji.

Jest dyrektorem TOMO Szkoły Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, opiekunem specjalizacji akupunktura oraz wykładowcą na tej specjalizacji.

Ponadto od 2006 r. studiuje zioła zachodnie zgodnie z zasadami medycyny chińskiej pod kierunkiem Jeremiego Rossa (www.jeremyross.com). Aktualnie jest autoryzowanym instruktorem tej metody.

Na pierwszym planie stawia jednak pracę z pacjentami, w swojej codziennej praktyce łączy akupunkturę i moksybucję z fitoterapią z wykorzystaniem ziół zachodnich i chińskich.

Jego pasją jest klasyczna medycyna chińska, klasyczne chińskie traktaty medyczne oraz wiedza medyczna przekazywana w ramach tradycyjnych linii przekazu mistrz – uczeń.