maria

Maria Leśniczak

Specjalistka medycyny rodzinnej z 20-letnim doświadczeniem klinicznym. Od wielu lat prowadzi prywatną praktykę lekarską łączącą osiągnięcia medycyny akademickiej i Klasycznej Medycyny Chińskiej (głównie akupunktura oraz ziołolecznictwo i dietetyka).

Przygodę z Chińską Medycyną rozpoczynała pod okiem dr Wiktora Wandela w 2011r, następnie rozwijała swoje umiejętności w szkole TOMO, pod okiem profesora Li Jie, podążając za klasycznym przekazem szkoły Qi Lu, jak również naukami wg dr Wang Jiu-Yi i klasycznej teorii kanałów.

Odbyła liczne staże, m.in. w Chinach, uczestnicząc w szkoleniu mistrzowskim w Jinanie w 2018r z sukcesem zdając końcowy egzamin mistrzowski.

Przez cały czas poszerza swoją wiedzę o kolejne kursy i szkolenia. Najważniejsze kursy:

– Kurs mistrzowski z akupunktury – prof. Li Jie

– Kursy mistrzowskie z chorób wewnętrznych wg szkoły  Qi Lu – prof. Li Jie ( wraz ze stażem w Chinach)

– Kurs Applied Channel Theory wg dr Wang Jiu-Yi (wraz ze stażem w Chinach)

Oraz wiele innych.

Prawie 20 lat zajmowała się również tańcem towarzyskim, co w bezpośredni sposób przekłada się na umiejętności praktyczne, bo, jak powiedział prof. Li Jie „dobry akupunkturzysta powinien dobrze tańczyć, a dobry zielarz – dobrze gotować” J

Od młodych lat trenowała Kung Fu Ving Tsun, a aktualnie trenuje Tai Qi. Praca z akupunkturą jest pracą z energią drugiego człowieka i jako terapeuta stara się dbać również o swoją energię.