8

Anna Czarzasta

Pochodzi z rodziny, w której tradycje zielarskie i praktykowanie medycyny naturalnej przechodzą z pokolenia na pokolenie. Prababka była słynną w swej okolicy zielarką, dziadek używał ziół na własne potrzeby i uczył ich zbioru oraz przygotowania. Mama kontynuowała tradycję nie tylko jako lekarz medycyny zachodniej, ale również homeopatka i terapeutka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Przekonanie o potrzebie połączenia wiedzy i praktyk płynących z cywilizacji Wschodu i Zachodu z pasją i poczuciem misji niesie przez życie dla siebie i dla innych.

W latach 2009-2013 uczestniczyła w kursach TCM w zakresie akupunktury oraz ziołolecznictwa pod kierownictwem lek. med. W. Wandela. Od 2013 prowadzi własną praktykę terapeutyczną z wykorzystaniem ziołolecznictwa, akupunktury oraz masażu leczniczego tui-na. W 2016 odbyła trening kliniczny w szpitalu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Qingdao w prowincji Shandong w Chinach. 2016 rok był także rokiem, który zaowocował ukończeniem specjalizacji z ziołolecznictwa w szkole Tradycyjnej Medycyny Chińskiej TOMO w Gdańsku.

Rok 2018 to ciągłe doskonalenie i powrót do korzeni Medycyny Chińskiej w prowincji Shandong.
Ukończony trening mistrzowski z akupunktury i ziołolecznictwa w Jinan.

Lata 2019-2020 to w „Life cycles- Chinese medicine” w Zurychu, wzbogacanie wiedzy i specjalizacja w leczeniu istotnych współcześnie problemów zdrowotnych – chorobach kobiecych: bezpłodności, wspieraniu ciąży oraz rekonwalescencji po porodzie.

Od wielu lat związana z Profesorem dr Li Jie, oraz klasycznym przekazem szkoły Qi Lu Shi Bing Liu Pai Chuan Cheng Gong Zuo Shi w charakterze uczennicy, asystentki oraz tłumacza.

Obecnie kontynuuje pracę w prywatnej praktyce klinicznej, specjalizując się we wspieraniu płodności, asyście procedurze IVF oraz przeciwdziałaniu powikłaniom ciążowym, jak również szerzej rozumianej terapii chorób kobiecych. Jednocześnie uczestniczy w życiu szkoły TOMO jako nauczyciel diagnozy oraz prowadząc staże ze studentami.