Nasze kursy TCM

28
Styczeń, 2022
jeremy2
17-dniowy kurs podstawowy ziołolecznictwa – Jeremy Ross
online

17-dniowy Kurs Podstawowy daje solidne podstawy dla bezpiecznej i przynoszącej wspaniałe rezultaty praktyki ziołolecznictwa według systemu Jeremiego Rossa: Połączenie zachodniego ziołolecznictwa, medycyny chińskiej i fitofarmakologii.

29
Styczeń, 2022
kadra-li-jie
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Jin Gui Yao Lue – sesja 7a
online

Jīn Guì Yào Lǜe („Podstawowe receptury ze złotego kufra wraz z omówieniem”), podobnie jak jego bliźniaczy tom, Shāng Hán Lùn (“O chorobach z zimna”), jest klejnotem odtworzonym z fragmentów zaginionego tekstu zatytułowanego Shāng Hán Zá Bìng Lùn (“O inwazji zimna i różnorodnych chorobach”) którego autorem był bezdyskusyjnie najbardziej błyskotliwy umysł medyczny, jaki kiedykolwiek urodził się w Chinach, żyjący w okresie panowania dynastii Han lekarz Zhāng Jī (Zhāng Zhòng Jǐng). Wywarł on ogromny wpływ na rozwój medycyny chińskiej, nieporównywalny z wpływem jakiegokolwiek innego uczonego medyka, integrując relatywnie wówczas świeże teorie systemowych zależności zawartych w Nèijīng i Nànjīng z obszerną wiedzą praktyczną w zakresie stosowania leków.

05
Luty, 2022
kadra-li-jie
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Akupunktura Ling Shu Jing – sesja 7a
online

Zaawansowane studia akupunktury CCM: Akupunktura Ling Shu Jing Studia nad klasyką TMC  w oficjalnie rozpoznawanej w Chinach, tradycyjnej lini przekazu Qi Lu.

13
Luty, 2022
IMG_0786
Praktyczna Teoria Kanałów
online

W trakcie cyklu siedmiu trzy- i dwudniowych zajęć uczniowie profesora Wanga przedstawią fizjologię kanałów i narządów w obrębie każdej z sześciu par systemów narządów (szóste zajęcia będą dotyczyły meridianów nadzwyczajnych). W trakcie każdego wykładu wykładowca rozszerzy rozumienie funkcji poszczególnych narządów poza tradycyjną teorię narządów zang-fu. Słuchacze będą studiować postrzeganie fizjologii jako interaktywnego systemu, składającego się z sześciu splecionych ze sobą podkategorii funkcji. Myślenie o systemach narządów oparte na zasadach klasycznej medycyny chińskiej pozwoli w rezultacie na innowację i ucieczkę od schematów w pracy klinicznej.

05
Marzec, 2022
warsztatytomo
Warsztaty TOMO: Dzień z bańkami
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

„Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o bańce, a nie miałeś kogo zapytać” - Warsztat dedykowany pracy z bańkami. Warsztat podzielony na dwa moduły: - Stawianie baniek - Podstawy masażu bańką. Jak masować plecy i jak zwalczać cellulit

06
Marzec, 2022
warsztatytomo
Warsztaty TOMO: Chiński masaż twarzy i dekoltu
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Na zajęciach przedstawiony będzie masaż twarzy i dekoltu, który można stosować zarówno na własne potrzeby oraz jako profesjonalną usługę kosmetyczną. Oprócz masażu manualnego, w tym zabiegu, stosujemy również narzędzia takie jak: bańki kosmetyczne, wałeczki różnego typu i jadeitowe gua sha, które odpowiednio wykorzystane pozwalają stymulować skórę, tkankę podskórną oraz mięśnie, by zachować naturalną urodę.

31
Marzec, 2022
staz kliniczny
Staże Kliniczne – styczeń – marzec 2022
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Zajęcia stażowe, gdzie studenci mają okazję przyjrzeć się pracy terapeuty i zaobserwować jego sposób diagnozowania i doboru receptur ziołowych i/lub kombinacji akupunkturowych. 

26
Kwiecień, 2022
taco
Prosta i Efektywna Akupunktura lecząca BÓL – Taco van der Mark
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Kurs Prosta i Efektywna Akupunktura lecząca BÓL bazuje na klasyce Chińskiej Medycyny, diagnozie opartej o meridiany oraz współczesnej wiedzy i zastosowaniu punktów. Cytując za Huang Di Nei Jing "gdy pojawia się zaburzenie chorobowe 'na górze' wtedy lecz 'na dole', a kiedy jest 'po lewej stronie ciała" lecz 'stonę prawą'.

27
Czerwiec, 2022
ping
Terapia TuiNa – Kurs Podstawowy – Ping Fang – 2022
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

TuiNa jest bardzo praktycznym zabiegiem masażu ciała. Pierwsze wzmianki można znaleźć już w Huang Di Nei Jing. Wraz z akupunkturą oraz ziołolecznictwem jest jedną z trzech głównych metod leczenia w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Nazwa TuiNa oznacza “popychać” (tui) oraz “podnosić I ściskać” (na). Cele kursu: Wprowadzenie do metody pracy z ciałem Tui Na Wprowadzenie pojęć głównych meridianów i punktów meridianowych Przyczyny bólu według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Zastosowanie TuiNa w leczeniu