Nasze kursy TCM

06
Październik, 2023
akup_czaszki_www
Akupunktura czaszki w zastosowaniu ortopedycznym i neurologicznym – 6 – 8 październik 2023 – Magdalena Sroka – 3-dniowy kurs praktyczny dla studentów i absolwentów akupunktury
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

W trakcie kursu poznamy i nauczymy się nakłuwać strefy z systemu Jiao, z systemu Lin Xue Jian, poznamy tajniki pracy z laserem u dzieci czy u dorosłych z autyzmem. W trakcie zajęć istotnym elementem będzie praktyka czyli lokalizacja i praca z poznanymi obszarami.

14
Październik, 2023
akupunktura kosmetyczna
Akupunktura kosmetyczna – 14-15 październik 2023 – Aleksandra Taraśkiewicz – 2-dniowy kurs praktyczny
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Akupunktura kosmetyczna to metoda, która pochodzi z tradycyjnej medycyny chińskiej. Jest stosowana w celu poprawienia jakości skóry, odmłodzenia jej i rozjaśnienia. Zabieg ten wpływa na wygląd skóry działając napinająco, uelastyczniając, zmniejszając zmarszczki. Akupunktura hamuje procesy starzenia, nadając młodszy i zdrowy, promienny wygląd. Akupunktura kosmetyczna to naturalny sposób na zatrzymanie młodości.

27
Październik, 2023
Praca z bańkami
Praca z bańkami – 27-28.10.2023 – Magdalena Sroka – 2-dniowe warsztaty praktyczne
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

„Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o bańce, a nie miałeś kogo zapytać” - Warsztat dedykowany pracy z bańkami. Stawianie baniek ogniowych: szklanych, miedzianych, bambusowych i poznawanie ich właściwości Pracę z bańką trzewną (i jak nią robić brazylijskie pośladki 😉 ) Pracę z różnego typu bańkami próżniowymi statyczna oraz  dynamiczna. Masaż bańką Stawianie baniek na punktach akupunkturowych.

29
Październik, 2023
Jonathan Chang
I poziom Praktycznej Teorii Kanałów – Kategorie punktów akupunkturowych w rozumieniu dr Wang Ju-Yi – dr Jonathan Chang
online

Ten dwudniowy warsztat będzie wprowadzeniem do poszczególnych kategorii punktów akupunkturowych w rozumieniu dr. Wanga. Po nauce palpacji kanałów, studenci uświadamiają sobie, że lokalizacje kanałów przez dr Wanga są bardziej precyzyjne niż to, co jest wyszczególnione w standardowych podręcznikach, podczas gdy w niektórych przypadkach lokalizacje różnią się dość znacznie. W rezultacie, lokalizacje punktów dr Wanga często różnią się od standardowych lokalizacji. Podczas tego warsztatu nacisk zostanie położony na zrozumienie zależności pomiędzy strukturą punktu a tym, jak wpływa ona na jego funkcję. Studenci dowiedzą się, że każdy punkt ma swoją własną, unikalną strukturę i że aby zlokalizować każdy punkt, należy go dokładnie palpować. W trakcie zajęć zaprezentowana zostanie palpacja niektórych często stosowanych punktów. Jednakże, ze względu na internetowy charakter zajęć, nacisk zostanie położony na teorię kategorii punktów oraz wprowadzone zostaną funkcje i wskazania niektórych z powszechnie używanych punktów dr Wanga.

29
Październik, 2023
Masaż twarzy i dekoltu
Chiński masaż twarzy i dekoltu – Magdalena Sroka – warsztat praktyczny
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Na zajęciach przedstawiony będzie masaż twarzy i dekoltu, który można stosować zarówno na własne potrzeby oraz jako profesjonalną usługę kosmetyczną. Oprócz masażu manualnego, w tym zabiegu, stosujemy również narzędzia takie jak: bańki kosmetyczne, wałeczki różnego typu i jadeitowe gua sha, które odpowiednio wykorzystane pozwalają stymulować skórę, tkankę podskórną oraz mięśnie, by zachować naturalną urodę.

06
Listopad, 2023
staz kliniczny
Staże Kliniczne: Fitoterapia
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Zajęcia stażowe, gdzie studenci mają okazję przyjrzeć się pracy terapeuty i zaobserwować jego sposób diagnozowania i doboru receptur ziołowych. 

13
Listopad, 2023
staz kliniczny
Staże kliniczne – Akupunktura
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Zajęcia stażowe, gdzie studenci mają okazję przyjrzeć się pracy terapeuty i zaobserwować jego sposób diagnozowania i doboru kombinacji akupunkturowych.

25
Listopad, 2023
Yefim Gamgoneishvili
I poziom Praktycznej Teorii Kanałów – Pięć Umysłów (Duchów) i ich zastosowanie praktyczne – Yefim Gamgoneishvili
online

Zdrowie emocjonalne to istotna część zdrowia ogólnego, a w medycynie chińskiej nierównowaga emocjonalna jest postrzegana jako jedna z przyczyn chorób. Zdrowe Siedem Emocji zależy od środowiska, w którym funkcjonuje człowiek, a także od zdrowia jego Pięciu Umysłów.   W trakcie tego kursu skoncentrujemy się na poszerzonej definicji każdego z Pięciu Umysłów, relacjach pomiędzy nimi oraz ich powiązaniach z każdą z Siedmiu Emocji.  

13
Styczeń, 2024
Dodaj podtytuł (1)
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Wen Bing Xue – Profesor Li Jie – 2024
ONLINE

„Wen Bing” (温病) w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej odnosi się do „chorób z gorąca lub ciepła”. Jest to kategoria chorób obejmujących różne choroby zakaźne i gorączkowe wywoływane przez patogeny zewnętrzne, takie jak wiatr, zimno, gorąco, wilgoć i letnie gorąco. Koncepcja Wen Bing jest integralną częścią zrozumienia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, w jaki sposób zewnętrzne patogeny oddziałują na wewnętrzną równowagę organizmu i w jaki sposób te braki równowagi prowadzą do określonych wzorców chorób.

09
Marzec, 2024
dr Li Jie
Choroby skóry – Fu Luo Bing – profesor Li Jie
online

W Klasycznej Medycynie Chińskiej (CCM - Classical Chinese Medicine) znajdziemy teorie oraz bogatą historię doświadczeń klinicznych w leczeniu chorób skóry. Zgodnie z tymi teoriami, objawy kliniczne chorób skóry widoczne są na poziomie Tai Yang Fu Luo (luo mai krwi skóry), w którym to  jest więcej krwi i mniej qi. W systemie Pi Bu (6 meridianów - obszarów skóry) widzimy połączenia tych zewnętrznych odgałęzień meridianów z narządami Zang Fu. W leczeniu większości chorób skóry, zaletą stosowania CCM jest wzięcie pod uwagę zarówno mechanizmu patologii jak i objawów klinicznych choroby.

19
Kwiecień, 2024
难 经
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Nan Jing – Profesor Li Jie – 2024
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11 / ONLINE

„Nan Jing” 难经 („Klasyk Trudności”, ang. „The Classic of Difficulties”) to jeden z podstawowych tekstów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). To znaczący tekst, który zawiera cenne informacje dotyczące teorii, zasad i praktyk TCM. Nan Jing to klasyczny tekst medyczny, który porusza różne aspekty medycyny, w tym akupunkturę, diagnostykę pulsu, zasady leczenia i podstawowe teorie leżące u podstaw TCM.

01
Styczeń, 2025
lingshujing
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Akupunktura Ling Shu Jing – Li Jie – 2025
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

W trakcie tego kursu mistrzowskiego omawiana będzie akupunktura według klasycznego dzieła Linshujing, czyli części Huangdi neijing (Kanon Wewnętrzny Żółtego Cesarza), które wraz drugą częścią Suwen stanowi fundament dla każdego praktykującego medycynę chińską. Istotą podejścia w akupunkturze klasycznej jest uwzględnienie aspektu Shen uniwersalnego, czyli akupunktura opierająca się na informacji o życiu (I Acupuncture), a nie jedynie opieranie się na aspekcie fizycznym, czyli akupunktura anatomiczna (An Acupuncture). Zapraszamy serdecznie do zgłębiania klasycznej wiedzy z Prof. Dr Li Jie.

01
Styczeń, 2025
shanghanlun
Classical Chinese Medicine – Master Program – Shang Han Lun – Li Jie – 2025
“Hybrid” – some classes are in-person in Poland with ONLINE transmission, some are ONLINE only

It is undebatable that as a high level Chinese herbal practitioner, one must have studied and understood Shang Han Za Bing Lun during his or her professional career. About 2000 years ago, Zhang Zhong Jing, the father of the Chinese medical clinic had thoroughly inherited the earlier Classical Chinese medicine (CCM) such as Tang Ye Jing and written ‘Shang Han Za Bing Lun’ during Han Dynasty, China. The book started a new era of Chinese medicine, and since then, it has become the strongest foundation for Chinese medicine in both theory and clinical practices till today. As a CCM genius, he dimensionally downloaded CCM theories to focus on human diseases and clinical practices and successfully established his ‘Liu Jing Medical System’ (later scholars named as is it). It is time to go back to the root, study and understand this CCM legend.

01
Styczeń, 2025
shanghanlun
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Shang Han Lun – Li Jie – 2025
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11 / ONLINE

Studiowanie Shānghán lùn jest niewątpliwie wyzwaniem, natomiast warto je podjąć najwcześniej jak to możliwe w procesie rozwoju i edukacji zawodowej. Ważne jest, aby studiować tekst uważnie i wnikliwie pod okiem nauczyciela, a włożony wysiłek z pewnością przyniesie istotne efekty w pracy klinicznej!