Nasze kursy TCM

30
Maj, 2024
staz kliniczny
Staże Kliniczne: Fitoterapia 2024
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Zajęcia stażowe, gdzie studenci mają okazję przyjrzeć się pracy terapeuty i zaobserwować jego sposób diagnozowania i doboru receptur ziołowych. 

08
Czerwiec, 2024
Hamid Montakab – Akupunktura w leczeniu stresu, strachu, lęku i napadów paniki
online

Nasz instynkt przetrwania aktywuje się pod wpływem strachu. Jest to też jedno z pierwszych uczuć sprowokowanych przez traumę okołoporodową. Wzorce lękowe stają się podstawą mechanizmów przekonań w późniejszym życiu i często zakłócają psychiczno-emocjonalną równowagę oraz fizjologiczną homeostazę.

08
Czerwiec, 2024
akupunktura kosmetyczna
Akupunktura kosmetyczna – 8-9 czerwiec 2024 – Aleksandra Taraśkiewicz – 2-dniowy kurs praktyczny
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Akupunktura kosmetyczna to metoda, która pochodzi z tradycyjnej medycyny chińskiej. Jest stosowana w celu poprawienia jakości skóry, odmłodzenia jej i rozjaśnienia. Zabieg ten wpływa na wygląd skóry działając napinająco, uelastyczniając, zmniejszając zmarszczki. Akupunktura hamuje procesy starzenia, nadając młodszy i zdrowy, promienny wygląd. Akupunktura kosmetyczna to naturalny sposób na zatrzymanie młodości.

28
Czerwiec, 2024
Nan Jing
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Nan Jing – Profesor Li Jie – 2024
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11 / ONLINE

„Nan Jing” 难经 („Klasyk Trudności”, ang. „The Classic of Difficulties”) to jeden z podstawowych tekstów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). To znaczący tekst, który zawiera cenne informacje dotyczące teorii, zasad i praktyk TCM. Nan Jing to klasyczny tekst medyczny, który porusza różne aspekty medycyny, w tym akupunkturę, diagnostykę pulsu, zasady leczenia i podstawowe teorie leżące u podstaw TCM.

01
Lipiec, 2024
Taco van der Mark – Akupunktura w leczeniu bólu
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Kurs Prosta i Efektywna Akupunktura lecząca BÓL bazuje na klasyce Chińskiej Medycyny, diagnozie opartej o meridiany oraz współczesnej wiedzy i zastosowaniu punktów. Cytując za Huang Di Nei Jing "gdy pojawia się zaburzenie chorobowe 'na górze' wtedy lecz 'na dole', a kiedy jest 'po lewej stronie ciała" lecz 'stonę prawą'.

03
Lipiec, 2024
ping-2024
W harmonii z wewnętrzną Boginią – Ping Fang – Rokocin 2024
HUBERTUS - ul Peplińskiego 8, Rokocin, 83-200 Starogard Gdański

Podczas naszych pierwszych w historii warsztatów dla kobiet będziemy wspólnie tworzyć pole Qi, aby wzmocnić nasze ciało fizyczne, zharmonizować naszą energię seksualną, zrównoważyć nasze emocje i uzdrowić naszą duszę. Czterodniowy program składa się z medytacji, praktyki Qi Gong, masażu i codziennie będziemy dzielić się naszymi emocjami w medytacyjnym Talking Circle z Talking Stick.

06
Lipiec, 2024
Access Bars
Access Bars – warsztat praktyczny – Aleksandra Taraśkiewicz
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Access Bars® to energetyczny zabieg, który działa zarówno na ciało jak i na umysł. Polega na delikatnym dotyku 32 punktów na głowie i stymuluje pozytywną zmianę w mózgu, która uwalnia od stresu, lęku, natłoku myśli, depresji, bezsenności, przekonań, blokad finansowych i zdrowotnych. Ta delikatna, nieinwazyjna technika działa na blokady fizyczne i mentalne zapisane w ciele i przynosi większą lekkość we wszystkich obszarach życia. Nabyte umiejętności można wykorzystać także w prywatnym życiu, by wspomagać swoich bliskich (dzieci, partnerów, osoby starsze).

07
Lipiec, 2024
qigong2022
Qi Gong – Ping Fang – Taco van der Mark – Rokocin 2024
HUBERTUS - ul Peplińskiego 8, Rokocin, 83-200 Starogard Gdański

Letnie warsztaty Qi Gong to doskonała okazja do pracy z Qi (energią) oraz do zrównoważenia ciała i umysłu. W tradycyjnej medycynie chińskiej każdy narząd jest połączony z jednym z pięciu elementów: drewnem, ogniem, ziemią, metalem i wodą. Każdy organ ma związek z określonymi emocjami. Na tym letnim warsztacie Qi Gong przejdziemy przez ten system, skupiając się codziennie na jednym organie ze wszystkimi jego specyficznymi funkcjami

19
Lipiec, 2024
kobido
Japoński lifting twarzy – 19 – 21 lipca 2024 – Aleksandra Taraśkiewicz – 3-dniowy kurs praktyczny
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

efekt liftingu bez skalpela - Japoński lifting twarzy to jeden z najstarszych znanych na świecie masaży. Wywodzi się z medycyny chińskiej, a w XVI w. dotarł do Japonii. Jednocześnie, to najbardziej złożony i zaawansowany masaż twarzy - to rytuał o ściśle określonych regułach, gdzie żaden z ponad 100 ruchów wykonywanych przez terapeutę nie jest przypadkowy.

31
Sierpień, 2024
Hamid Montakab – Wewnętrzne przyczyny chorób – Psychosomatyka w medycynie chińskiej
online

Zaawansowany kurs dla akupunkturzystów dr Hamida Montakab. Umysł i psychika w Medycynie Chińskiej. Leczenie akupunkturą „ukrytych korzeni chorób”. Program składa się z 4 modułów. 39 godzin zegarowych wykładów i konsultacji. Zajęcia w formie ONLINE na platformie ZOOM

15
Wrzesień, 2024
Jonathan Chang
Praktyczna Teoria Kanałów
online / Szkoła TOMO

W serii wykładów organizowanych w ramach współpracy TOMO i Institute for Applied Channel Theory, uczniowie  profesora WangJuyi (王居易) będą rozwijać koncepcje zaprezentowane podczas wcześniejszych kursów. Profesor Wang w trakcie ponad 50 lat badań i pracy z pacjentami rozwinął w obrębie współczesnej akupunktury szkołę myślenia, którą określamy jako „Praktyczna Teoria Kanałów” (Applied Channel Theory / 經絡醫學 jīngluòyīxué).

01
Styczeń, 2025
lingshujing
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Akupunktura Ling Shu Jing – Li Jie – 2025
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

W trakcie tego kursu mistrzowskiego omawiana będzie akupunktura według klasycznego dzieła Linshujing, czyli części Huangdi neijing (Kanon Wewnętrzny Żółtego Cesarza), które wraz drugą częścią Suwen stanowi fundament dla każdego praktykującego medycynę chińską. Istotą podejścia w akupunkturze klasycznej jest uwzględnienie aspektu Shen uniwersalnego, czyli akupunktura opierająca się na informacji o życiu (I Acupuncture), a nie jedynie opieranie się na aspekcie fizycznym, czyli akupunktura anatomiczna (An Acupuncture). Zapraszamy serdecznie do zgłębiania klasycznej wiedzy z Prof. Dr Li Jie.

01
Styczeń, 2025
shanghanlun
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Shang Han Lun – Li Jie – 2025
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11 / ONLINE

Studiowanie Shānghán lùn jest niewątpliwie wyzwaniem, natomiast warto je podjąć najwcześniej jak to możliwe w procesie rozwoju i edukacji zawodowej. Ważne jest, aby studiować tekst uważnie i wnikliwie pod okiem nauczyciela, a włożony wysiłek z pewnością przyniesie istotne efekty w pracy klinicznej!