Kursy specjalistyczne TCM

02
Wrzesień, 2021
qigong1
Qi Gong – Harmonia ciała i umysłu – Ping Fang – Orzechowo
OSW Leśnik w Orzechowie, ul.Słupska 25, 76-270 Orzechowo

Letni wyjazdowy warsztat Qi Gong w Szkole TOMO - 6 dni ćwiczeń, medytacji i wypoczynku razem z Ping na łonie natury. Letnie warsztaty to doskonała okazja do pracy z Qi (energią) oraz do zrównoważenia ciała i umysłu. Odpowiedni zarówno dla praktyków tradycyjnej medycyny chińskiej, innych sztuk leczniczych, jak i dla tych, którzy chcą tylko poprawić swoje zdrowie. Według tradycyjnej medycyny chińskiej nasze zdrowie opiera się na harmonii Qi w naszym ciele. Dzięki ćwiczeniom Qi Gong, medytacji dźwięków leczniczych, masażom i punktom akupunktury odkryjemy sekrety własnego ciała. Doświadczymy, jak otwierać nasze meridiany i narządy, aby leczyć siebie i zapobiegać chorobom.

04
Wrzesień, 2021
hamid
PSYCHOSOMATYKA – dr Hamid Montakab – szkolenie w wersji online
online

Zaawansowany kurs dla akupunkturzystów dr Hamida Montakab. Umysł i psychika w Medycynie Chińskiej. Leczenie akupunkturą „ukrytych korzeni chorób”. Program składa się 7 (1-2 dniowych) modułów. 68 godzin zegarowych wykładów i konsultacji. Każdego miesiąca odbywa się jeden moduł zajęć online.

11
Wrzesień, 2021
jeremy2
17-dniowy kurs podstawowy ziołolecznictwa – Jeremy Ross
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11 / ONLINE

17-dniowy Kurs Podstawowy daje solidne podstawy dla bezpiecznej i przynoszącej wspaniałe rezultaty praktyki ziołolecznictwa według systemu Jeremiego Rossa: Połączenie zachodniego ziołolecznictwa, medycyny chińskiej i fitofarmakologii.

08
Październik, 2021
demo_image
Praktyczna Teoria Kanałów
online

W trakcie cyklu siedmiu trzy- i dwudniowych zajęć uczniowie profesora Wanga przedstawią fizjologię kanałów i narządów w obrębie każdej z sześciu par systemów narządów (szóste zajęcia będą dotyczyły meridianów nadzwyczajnych). W trakcie każdego wykładu wykładowca rozszerzy rozumienie funkcji poszczególnych narządów poza tradycyjną teorię narządów zang-fu. Słuchacze będą studiować postrzeganie fizjologii jako interaktywnego systemu, składającego się z sześciu splecionych ze sobą podkategorii funkcji. Myślenie o systemach narządów oparte na zasadach klasycznej medycyny chińskiej pozwoli w rezultacie na innowację i ucieczkę od schematów w pracy klinicznej.

12
Grudzień, 2021
kadra-li-jie
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Jin Gui Yao Lue – sesja 5a
online

Jīn Guì Yào Lǜe („Podstawowe receptury ze złotego kufra wraz z omówieniem”), podobnie jak jego bliźniaczy tom, Shāng Hán Lùn (“O chorobach z zimna”), jest klejnotem odtworzonym z fragmentów zaginionego tekstu zatytułowanego Shāng Hán Zá Bìng Lùn (“O inwazji zimna i różnorodnych chorobach”) którego autorem był bezdyskusyjnie najbardziej błyskotliwy umysł medyczny, jaki kiedykolwiek urodził się w Chinach, żyjący w okresie panowania dynastii Han lekarz Zhāng Jī (Zhāng Zhòng Jǐng). Wywarł on ogromny wpływ na rozwój medycyny chińskiej, nieporównywalny z wpływem jakiegokolwiek innego uczonego medyka, integrując relatywnie wówczas świeże teorie systemowych zależności zawartych w Nèijīng i Nànjīng z obszerną wiedzą praktyczną w zakresie stosowania leków.

12
Grudzień, 2021
kadra-li-jie
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Akupunktura Ling Shu Jing – sesja 4b
online

Zaawansowane studia akupunktury CCM: Akupunktura Ling Shu Jing Studia nad klasyką TMC  w oficjalnie rozpoznawanej w Chinach, tradycyjnej lini przekazu Qi Lu. Prof. Li Jie   TERMINY:     Sesja 1:  16.01.2020 – 19.01.2020 r. Sesja 2a:  28.11.2020 – 29.11.2020 r. – …