Kursy specjalistyczne TCM

07
Czerwiec, 2023
staz kliniczny
Staże kliniczne – Akupunktura
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Zajęcia stażowe, gdzie studenci mają okazję przyjrzeć się pracy terapeuty i zaobserwować jego sposób diagnozowania i doboru kombinacji akupunkturowych.

09
Czerwiec, 2023
kobido
Japoński lifting twarzy – 9-11 czerwiec 2023 – Aleksandra Taraśkiewicz – 3-dniowy kurs praktyczny
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

efekt liftingu bez skalpela - Japoński lifting twarzy to jeden z najstarszych znanych na świecie masaży. Wywodzi się z medycyny chińskiej, a w XVI w. dotarł do Japonii. Jednocześnie, to najbardziej złożony i zaawansowany masaż twarzy - to rytuał o ściśle określonych regułach, gdzie żaden z ponad 100 ruchów wykonywanych przez terapeutę nie jest przypadkowy.

10
Czerwiec, 2023
kadra-li-jie
Choroby układu limfatycznego i autoimmunologiczne – San Jiao Luo Bing – 10-11 czerwiec 2023 – profesor Li Jie
online

Podczas seminarium, Dr. Li Jie przedstawi punkt widzenia układu limfatycznego z perspektywy CCM. W leczeniu tych chorób skupiać będziemy się na recepturach klasycznych Jing Fang  z Shang Han Lun (recepturach ziołowych Zhang Zhong Jinga) oraz klasycznej akupunkturze z Ling Shu Jing (Huang Di Nei Jing, Nan Jing i Jia Yi Jing). W sposób praktyczny zostaną wyjaśnione związane z tematem mechanizmy patologii, diagnoza zgodnie z CCM oraz klasyczne receptury ziołowe i kombinacje punktów akupunkturowych.

16
Czerwiec, 2023
staz kliniczny
Staże Kliniczne: Fitoterapia
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Zajęcia stażowe, gdzie studenci mają okazję przyjrzeć się pracy terapeuty i zaobserwować jego sposób diagnozowania i doboru receptur ziołowych. 

30
Czerwiec, 2023
Praca z bańkami
Praca z bańkami – 30.06-1.07.2023 – Magdalena Sroka – 2-dniowe warsztaty praktyczne
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

„Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o bańce, a nie miałeś kogo zapytać” - Warsztat dedykowany pracy z bańkami. Stawianie baniek ogniowych: szklanych, miedzianych, bambusowych i poznawanie ich właściwości Pracę z bańką trzewną (i jak nią robić brazylijskie pośladki 😉 ) Pracę z różnego typu bańkami próżniowymi statyczna oraz  dynamiczna. Masaż bańką Stawianie baniek na punktach akupunkturowych.

02
Lipiec, 2023
Masaż twarzy i dekoltu
Chiński masaż twarzy i dekoltu – Magdalena Sroka – warsztat praktyczny
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Na zajęciach przedstawiony będzie masaż twarzy i dekoltu, który można stosować zarówno na własne potrzeby oraz jako profesjonalną usługę kosmetyczną. Oprócz masażu manualnego, w tym zabiegu, stosujemy również narzędzia takie jak: bańki kosmetyczne, wałeczki różnego typu i jadeitowe gua sha, które odpowiednio wykorzystane pozwalają stymulować skórę, tkankę podskórną oraz mięśnie, by zachować naturalną urodę.

02
Lipiec, 2023
qigong2022
Qi Gong – Dan Tian – Ping Fang – Rokocin 2023
HUBERTUS - ul Peplińskiego 8, Rokocin, 83-200 Starogard Gdański

Letnie warsztaty Qi Gong to doskonała okazja do pracy z Qi (energią) oraz do zrównoważenia ciała i umysłu. W tradycyjnej medycynie chińskiej każdy narząd jest połączony z jednym z pięciu elementów: drewnem, ogniem, ziemią, metalem i wodą. Każdy organ ma związek z określonymi emocjami. Na tym letnim warsztacie Qi Gong przejdziemy przez ten system, skupiając się codziennie na jednym organie ze wszystkimi jego specyficznymi funkcjami

08
Lipiec, 2023
Tai Qi – pchająca ręka
Tai Chi – Qi gong – Kok Cheung – Ping Fang – Taco van der Mark – Rokocin 2023
HUBERTUS - ul Peplińskiego 8, Rokocin, 83-200 Starogard Gdański

Zapraszamy kolejną odsłonę letnich, wyjazdowych warsztatów Szkoły Tomo poświęconych pracy z energią. Tym razem ćwiczenia Qi gong i Medytację będziemy łączyć z wprowadzeniem do Tai Chi w stylu Yang, Pchające dłonie. Zajęcia Qi gong oraz medytację poprowadzą Ping Fang i Taco van der Mark, zaś pierwsze kroki w świat Tai Chi zrobimy z mistrzem Kok Hing Cheung.

29
Lipiec, 2023
akupunktura kosmetyczna
Akupunktura kosmetyczna – 29-30 lipiec 2023 – Aleksandra Taraśkiewicz – 2-dniowy kurs praktyczny
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

Akupunktura kosmetyczna to metoda, która pochodzi z tradycyjnej medycyny chińskiej. Jest stosowana w celu poprawienia jakości skóry, odmłodzenia jej i rozjaśnienia. Zabieg ten wpływa na wygląd skóry działając napinająco, uelastyczniając, zmniejszając zmarszczki. Akupunktura hamuje procesy starzenia, nadając młodszy i zdrowy, promienny wygląd. Akupunktura kosmetyczna to naturalny sposób na zatrzymanie młodości.

16
Sierpień, 2023
Jonathan Chang
Teoria punktów akupunkturowych oraz intensywna praktyka palpacji punktów – Jonathan Chang
Centrum Medycyny Chińskiej TOMO, Gdańsk ul.Piastowska 11

Kurs ten, będący połączeniem wykładów online ze stacjonarnymi zajęciami z palpacji i lokalizacji punktów, ma na celu zapoznanie uczestników z zastosowaniem klinicznym różnych kategorii punktów akupunkturowych zgodnie z ujęciem dr Wang Ju-yi.  W swej praktyce klinicznej dr Wang najczęściej koncentrował się na wykorzystaniu różnorodnych kategorii punktów do leczenia większości swoich pacjentów. Dobra znajomość podstaw teorii punktów pomaga akupunkturzystom w podejmowaniu decyzji, które punkty wybrać do zabiegu. Ponadto, dzięki zrozumieniu tej teorii, można stosować takie kombinacje punktów, które pozwolą osiągnąć lepsze wyniki. Jednakże aby leczenie było skuteczne, konieczna jest dokładna lokalizacja punktów. Ten kurs obejmie dwa główne aspekty wiedzy na temat punktów akupunkturowych: teorię punktów i strukturę punktów (która obejmuje palpację tych punktów).

09
Wrzesień, 2023
Jason Robertson
I poziom Praktycznej Teorii Kanałów – Wprowadzenie do fizjologii, diagnostyki i leczenia sześciu meridianów – Jason Robertson
online

KURS ONLINE stanowi wprowadzenie w fizjologię i leczenie sześciu kanałów akupunkturowych z perspektywy Praktycznej Teorii Kanałów (經絡醫學 jīng luò yī xué). Praktyczna Teoria Kanałów to nurt w akupunkturze współczesnej stworzony przez pekińskiego profesora Wang Juyi (王居易) w trakcie 50 lat praktyki, studiów i nauczania. Serce Praktycznej Teorii Kanałów stanowi przekonanie, iż rezultaty kliniczne mogą ulec znaczącej poprawie jeśli połączymy sposób myślenia pochodzący z klasycznej medycyny chińskiej z techniką diagnostyczną polegającą na palpacji kanałów. Z tego powodu prawdziwy przekaz życiowego dzieła dr Wanga musi zawierać nie tylko teorię, ale również praktyczny trening w zakresie dokładnego badania palpacyjnego kanałów.

06
Październik, 2023
shanghanlun
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Shang Han Lun – Li Jie – 2023-2024
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11 / ONLINE

Studiowanie Shānghán lùn jest niewątpliwie wyzwaniem, natomiast warto je podjąć najwcześniej jak to możliwe w procesie rozwoju i edukacji zawodowej. Ważne jest, aby studiować tekst uważnie i wnikliwie pod okiem nauczyciela, a włożony wysiłek z pewnością przyniesie istotne efekty w pracy klinicznej!

16
Grudzień, 2023
lingshujing
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Akupunktura Ling Shu Jing – Li Jie – 2023-2024
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

W trakcie tego kursu mistrzowskiego omawiana będzie akupunktura według klasycznego dzieła Linshujing, czyli części Huangdi neijing (Kanon Wewnętrzny Żółtego Cesarza), które wraz drugą częścią Suwen stanowi fundament dla każdego praktykującego medycynę chińską. Istotą podejścia w akupunkturze klasycznej jest uwzględnienie aspektu Shen uniwersalnego, czyli akupunktura opierająca się na informacji o życiu (I Acupuncture), a nie jedynie opieranie się na aspekcie fizycznym, czyli akupunktura anatomiczna (An Acupuncture). Zapraszamy serdecznie do zgłębiania klasycznej wiedzy z Prof. Dr Li Jie.

09
Marzec, 2024
dr Li Jie
Choroby skóry – Fu Luo Bing – profesor Li Jie
online

W Klasycznej Medycynie Chińskiej (CCM - Classical Chinese Medicine) znajdziemy teorie oraz bogatą historię doświadczeń klinicznych w leczeniu chorób skóry. Zgodnie z tymi teoriami, objawy kliniczne chorób skóry widoczne są na poziomie Tai Yang Fu Luo (luo mai krwi skóry), w którym to  jest więcej krwi i mniej qi. W systemie Pi Bu (6 meridianów - obszarów skóry) widzimy połączenia tych zewnętrznych odgałęzień meridianów z narządami Zang Fu. W leczeniu większości chorób skóry, zaletą stosowania CCM jest wzięcie pod uwagę zarówno mechanizmu patologii jak i objawów klinicznych choroby.