Kursy specjalistyczne TCM

07
Grudzień, 2023
Zima (2)
Zima. Czas dla Twoich Nerek – Agnieszka Włoch – wykład otwarty ONLINE
ONLINE

Zima według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej energetycznie związana jest z Nerkami. Jest to czas kumulacji energii Yin w przyrodzie, idealny na regenerację i wspieranie wewnętrznego Ognia, energii Yang.

16
Grudzień, 2023
dr Li Jie
Choroby skóry – Fu Luo Bing – profesor Li Jie
online

W Klasycznej Medycynie Chińskiej (CCM - Classical Chinese Medicine) znajdziemy teorie oraz bogatą historię doświadczeń klinicznych w leczeniu chorób skóry. Zgodnie z tymi teoriami, objawy kliniczne chorób skóry widoczne są na poziomie Tai Yang Fu Luo (luo mai krwi skóry), w którym to  jest więcej krwi i mniej qi. W systemie Pi Bu (6 meridianów - obszarów skóry) widzimy połączenia tych zewnętrznych odgałęzień meridianów z narządami Zang Fu. W leczeniu większości chorób skóry, zaletą stosowania CCM jest wzięcie pod uwagę zarówno mechanizmu patologii jak i objawów klinicznych choroby.

05
Styczeń, 2024
kobido
Japoński lifting twarzy – 5 – 7 stycznia 2024 – Aleksandra Taraśkiewicz – 3-dniowy kurs praktyczny
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

efekt liftingu bez skalpela - Japoński lifting twarzy to jeden z najstarszych znanych na świecie masaży. Wywodzi się z medycyny chińskiej, a w XVI w. dotarł do Japonii. Jednocześnie, to najbardziej złożony i zaawansowany masaż twarzy - to rytuał o ściśle określonych regułach, gdzie żaden z ponad 100 ruchów wykonywanych przez terapeutę nie jest przypadkowy.

07
Styczeń, 2024
Jonathan Chang
Praktyczna Teoria Kanałów
online / Szkoła TOMO

W serii wykładów organizowanych w ramach współpracy TOMO i Institute for Applied Channel Theory, uczniowie  profesora WangJuyi (王居易) będą rozwijać koncepcje zaprezentowane podczas wcześniejszych kursów. Profesor Wang w trakcie ponad 50 lat badań i pracy z pacjentami rozwinął w obrębie współczesnej akupunktury szkołę myślenia, którą określamy jako „Praktyczna Teoria Kanałów” (Applied Channel Theory / 經絡醫學 jīngluòyīxué).

13
Styczeń, 2024
Dodaj podtytuł (1)
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Wen Bing Xue – Profesor Li Jie – 2024
ONLINE

„Wen Bing” (温病) w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej odnosi się do „chorób z gorąca lub ciepła”. Jest to kategoria chorób obejmujących różne choroby zakaźne i gorączkowe wywoływane przez patogeny zewnętrzne, takie jak wiatr, zimno, gorąco, wilgoć i letnie gorąco. Koncepcja Wen Bing jest integralną częścią zrozumienia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, w jaki sposób zewnętrzne patogeny oddziałują na wewnętrzną równowagę organizmu i w jaki sposób te braki równowagi prowadzą do określonych wzorców chorób.

19
Kwiecień, 2024
难 经
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Nan Jing – Profesor Li Jie – 2024
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11 / ONLINE

„Nan Jing” 难经 („Klasyk Trudności”, ang. „The Classic of Difficulties”) to jeden z podstawowych tekstów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). To znaczący tekst, który zawiera cenne informacje dotyczące teorii, zasad i praktyk TCM. Nan Jing to klasyczny tekst medyczny, który porusza różne aspekty medycyny, w tym akupunkturę, diagnostykę pulsu, zasady leczenia i podstawowe teorie leżące u podstaw TCM.

01
Styczeń, 2025
lingshujing
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Akupunktura Ling Shu Jing – Li Jie – 2025
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11

W trakcie tego kursu mistrzowskiego omawiana będzie akupunktura według klasycznego dzieła Linshujing, czyli części Huangdi neijing (Kanon Wewnętrzny Żółtego Cesarza), które wraz drugą częścią Suwen stanowi fundament dla każdego praktykującego medycynę chińską. Istotą podejścia w akupunkturze klasycznej jest uwzględnienie aspektu Shen uniwersalnego, czyli akupunktura opierająca się na informacji o życiu (I Acupuncture), a nie jedynie opieranie się na aspekcie fizycznym, czyli akupunktura anatomiczna (An Acupuncture). Zapraszamy serdecznie do zgłębiania klasycznej wiedzy z Prof. Dr Li Jie.

01
Styczeń, 2025
shanghanlun
Classical Chinese Medicine – Master Program – Shang Han Lun – Li Jie – 2025
“Hybrid” – some classes are in-person in Poland with ONLINE transmission, some are ONLINE only

It is undebatable that as a high level Chinese herbal practitioner, one must have studied and understood Shang Han Za Bing Lun during his or her professional career. About 2000 years ago, Zhang Zhong Jing, the father of the Chinese medical clinic had thoroughly inherited the earlier Classical Chinese medicine (CCM) such as Tang Ye Jing and written ‘Shang Han Za Bing Lun’ during Han Dynasty, China. The book started a new era of Chinese medicine, and since then, it has become the strongest foundation for Chinese medicine in both theory and clinical practices till today. As a CCM genius, he dimensionally downloaded CCM theories to focus on human diseases and clinical practices and successfully established his ‘Liu Jing Medical System’ (later scholars named as is it). It is time to go back to the root, study and understand this CCM legend.

01
Styczeń, 2025
shanghanlun
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Shang Han Lun – Li Jie – 2025
Szkoła TOMO, Gdańsk ul. Piastowska 11 / ONLINE

Studiowanie Shānghán lùn jest niewątpliwie wyzwaniem, natomiast warto je podjąć najwcześniej jak to możliwe w procesie rozwoju i edukacji zawodowej. Ważne jest, aby studiować tekst uważnie i wnikliwie pod okiem nauczyciela, a włożony wysiłek z pewnością przyniesie istotne efekty w pracy klinicznej!