Shandong University of Traditional Chinese Medicine

Od dnia 26.10.2016 TOMO współpracuje z  Shandong University of Traditional Chinese Medicine www.en.sdu.edu.cn  dotyczącą wprowadzenia i realizowania programu magisterskiego w TOMO.

Umowa ta stanowi wstęp do następujących działań, które zaczniemy w najbliższym czasie realizować w TOMO:

• ustalenie i ujednolicenie programu nauczania i dopasowanie go do wymogów uniwersytetu
  • współpraca w zakresie nadzoru dydaktycznego i podnoszenia jakości nauczania
  • przygotowanie i umożliwienie w przyszłości, dla naszych absolwentów, zdobycia tytułu magistra

Traditional Chinese Medicine Jisheng

Dr Li Jie

Od roku 1992 dr Li Jie naucza i praktykuje w Holandii. Jego specjalnością jest Klasyczna Medycyna Chińska, a prawdziwą pasją – zachowanie i popularyzowanie tej starożytnej wiedzy. Podążając za swoją misją podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności wśród terapeutów, nauczycieli i studentów TMCh, założył TCM School Qingbai (www.qingbai.nl) w Holandii i jest jej opiekunem naukowym, stworzył także instytut naukowo-badawczy Klasycznej Medycyny Chińskiej (www.tcmclassics.org). Od 1998 r. prowadzi wykłady dla zaawansowanych dla Holenderskiego Lekarskiego Stowarzyszenia Akupunktury (NAAV).

Ponadto dr. Li Jie posiada tytuł profesora przyznany przez Uniwersytet TMCh w Shandong, Chiny. Wykłada na kongresach w Austrii i Szwajcarii, a także regularnie prowadzi zajęcia na Kongresie TMCh w Rothenburgu.
W 2010 r. zakończyły się sukcesem pierwsze przeznaczone dla zachodnich studentów, zainicjowane przez niego, trzyletnie kursy Shang Han Lun i Jin Gui Yao Lue.

Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w zakresie nauczania oraz terapii wykłady dr Li Jie obejmują szeroki zakres tematyki: od raka piersi do zaburzeń emocjonalnych, od zastosowania klasycznych receptur akupunkturowych w przypadku współczesnych chorób po receptury ziołowe z Shang Han Lun i Jin Gui Yao Lue.

www.lijietcm.com

www.tcmclassics.org

www.tcmcri.org

Wang Ju-yi’s Applied Channel Theory Research Center

Wang Ju-yi’s Applied Channel Theory to kompleksowy system medyczny, zakorzeniony w tradycyjnej chińskiej teorii medycznej. Został opracowany przez doktora Wang Ju-yi podczas swoich pięciu dekad doświadczenia klinicznego i badań nad chińskimi klasykami medycznymi.
Naszym celem jest zbudowanie międzynarodowej społeczności praktyków i studentów poświęconych nieustannemu rozwojowi Teorii Palpacji Meridianów.

Od kilku lat uczniowe prof. Wang Ju-Yi wraz z TOMO prowadzą cykle szkoleń z zakresu palpacji meridianów.

Jeremy Ross

Jeremy posiada kwalifikacje w zakresie nauk botanicznych, nauczania przedmiotów ścisłych, akupunktury, chińskiej medycyny ziołowej i zachodniej fitoterapii.

Wszystkie te badania wynikały z jego fascynacji obserwowaniem i rozumieniem świata przyrody oraz jego zachwytem w przekazywaniu tego zrozumienia innym. Jeremy dzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem jako klinicysta w swoich książkach, wykładach i szkoleniach klinicznych.

Jeremy pracuje obecnie z rosnącą międzynarodową społecznością praktyków, aby rozwinąć szybko rozwijający się temat łączenia zachodnich ziół i chińskiej medycyny.

Od wielu lat, wspólnie z TOMO prowadzimy cykl kursów Ziołolecznictwa w systemie Jeremiego Rossa.

Avicenna Polska

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń Claudea Diolosy w Polsce. Szkolenia przeznaczone są zarówno dla osób zaawansowanych jak i początkujących, każdy znajdzie dla siebie informacje przydatne w praktyce terapeutycznej, jak i inspirację do dalszej nauki.

Zapraszamy do odwiedzenie strony www.avicenna-polska.pl

Orkiszowe Pola

Orkiszowe Pola to wspaniałe miejsce, w którym znajdziesz informacje związane ze zdrowiem i sposobami dążenia do niego poprzez mądre i dobre żywienie. Od kilku lat wraz z Agnieszką Krzemińską organizują kursy Dietetyki według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, a ich absolwenci stają się studentami naszej szkoły. www.orkiszowepola.pl/