kadra-li-jie

Dr Li Jie

Dr Li Jie w 1989 r. ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Pekinie, Chiny.

Jako lekarz uczestniczył w badaniach nad chorobami wątroby wywołanymi przez substancje chemiczne oraz wykorzystaniem ziół chińskich do zapobiegania tym chorobom.

W 1997 r. ukończył studia doktoranckie i rozpoczął studia podoktoranckie pod kierunkiem prof. Wendelaar Bonga z Uniwersytetu Nijmegen, których tematem był mechanizm apoptozy (programowanej śmierci komórek).

Dr Li Jie jest autorem wielu artykułów naukowych z zakresu fizjologii, endokrynologii, fizjologii stresu oraz programowanej śmierci komórek.

Od roku 1992 dr Li Jie naucza i praktykuje w Holandii. Jego specjalnością jest Klasyczna Medycyna Chińska, a prawdziwą pasją – zachowanie i popularyzowanie tej starożytnej wiedzy. Podążając za swoją misją podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności wśród terapeutów, nauczycieli i studentów TMCh, założył TCM School Qingbai (www.qingbai.nl) w Holandii i jest jej opiekunem naukowym, stworzył także instytut naukowo-badawczy Klasycznej Medycyny Chińskiej (www.tcmclassics.org). Od 1998 r. prowadzi wykłady dla zaawansowanych dla Holenderskiego Lekarskiego Stowarzyszenia Akupunktury (NAAV).

Ponadto dr. Li Jie posiada tytuł profesora przyznany przez Uniwersytet TMCh w Shandong, Chiny. Wykłada na kongresach w Austrii i Szwajcarii, a także regularnie prowadzi zajęcia na Kongresie TMCh w Rothenburgu.
W 2010 r. zakończyły się sukcesem pierwsze przeznaczone dla zachodnich studentów, zainicjowane przez niego, trzyletnie kursy Shang Han Lun i Jin Gui Yao Lue.

Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w zakresie nauczania oraz terapii wykłady dr Li Jie obejmują szeroki zakres tematyki: od raka piersi do zaburzeń emocjonalnych, od zastosowania klasycznych receptur akupunkturowych w przypadku współczesnych chorób po receptury ziołowe z Shang Han Lun i Jin Gui Yao Lue.

www.lijietcm.com

www.tcmclassics.org

www.tcmcri.org