Kursy specjalistyczne TCM

07
Grudzień, 2018
qigong2
Warsztaty Qi Gong
Gdańsk, Hotel DAL, ul. Czarny Dwór 4

Qi gong” tłumaczy się jako praktykę, ćwiczenia, pracę z Qi, a Qi to energia, która krąży m.in. w ciele człowieka. Historia tej praktyki sięga 4000 lat, podobnie jak historia tradycyjnej medycyny chińskiej, której qi gong jest też integralną częścią jako jedna z metod terapeutycznych i profilaktycznych. Qi Gong jest holistyczną pracą z ciałem i umysłem, jest też podstawą sztuk walki i medytacji. Aby ćwiczyć Tai Chi, dość znane również w Polsce, jako wewnętrzną sztukę walki, wymagana jest dobra i dogłębna praktyka Qi Gong. Tai Chi jest niczym innym jak dynamiczną formą Qi Gong. Właściwa postawa ciała i odpowiedni ruch ciała ułatwia i umożliwia swobodny przepływ Qi w ciele.

13
Grudzień, 2018
kadra-li-jie
Klasyczna Medycyna Chińska – Program Master – Akupunktura Pięciu Punktów Shu oraz Wu Xing
Gdańsk, Hotel DAL, ul. Czarny Dwór 4

Sesja 1: Pięć Punktów Shu jest znanych również pod nazwą punktów Wu Xing (niektórzy błędnie nazywają je również punktami pięciu elementów). W rozdziale 64 Ling Shu Jing, wyjaśnione zostało jak leczyć 25 typów konstytucyjnych oraz osobowościowych Yin i Yang, przy użyciu akupunktury. Do wspomnianego wyżej celu służyć mają kombinacje punktów Wu Shu.

24
Styczeń, 2019
ping
Emocje, psychologia i typy osobowości w oparciu o teorię Pięciu Przemian
Gdańsk, Hotel DAL, ul. Czarny Dwór 4

Seminarium pomoże Ci zrozumieć głębsze znaczenie Pięciu Elementów oraz powiązane z nimi emocje i typy konstytucyjne. Fundamentem tej wiedzy jest dzieło klasyczne „Kanon Medycyny Chińskiej Żółtego Cesarza – Huang Di Nej Jing”. Na seminarium skupimy się również na współczesnym rozumieniu Pięciu Elementów z punktu widzenia psychologicznego.

24
Styczeń, 2019
jeremy2
16-dniowy kurs podstawowy ziołolecznictwa – sesja 2
Sopot, Hotel EUREKA, ul. Emilii Plater 7/9/11

16-dniowy Kurs Podstawowy daje solidne podstawy dla bezpiecznej i przynoszącej wspaniałe rezultaty praktyki ziołolecznictwa według systemu Jeremiego Rossa: Połączenie zachodniego ziołolecznictwa, medycyny chińskiej i fitofarmakologii.