Materia Medica Ziół Chińskich – grupa I2Z 2022/2025

Specjalizacja Materia Medica Ziół Chińskich i Fitoterapia jest w systemie naszej szkoły kontynuacją Teoretycznych Podstaw Medycyny Chińskiej

 

Czas trwania szkolenia: 2,5 roku (5 semestrów).

W tym czasie odbędzie się 100 dni wykładów i zajęć praktycznych.

Osoby posiadające wykształcenie medyczne mogą zostać zwolnione z obowiązku brania udziału w zajęciach z zakresu medycyny zachodniej.

Wykładowcy:

1 rok: Agnieszka Krzemińska, Mariusz Andruszkiewicz, Elżbieta Heland, Anna Czarzasta
2 rok: Ping Fang, Mariusz Giżycki, Elżbieta Heland
3 rok: Mariusz Giżycki, Mariusz Andruszkiewicz, Elżbieta Heland
Diagnoza: prof. Li Jie, Elżbieta Heland, Mariusz Andruszkiewicz, Maria Leśniczak, Anna Czarzasta, Joanna Reszka
M. Zach.: Mariusz Andruszkiewicz, Bartosz Górecki, Piotr Trojniak, Natalia Kołodziej-Wojciechowska
Moksa/Bańki Marcin Szafarz, Magdalena Sroka

Wstępne warunki przyjęcia do szkoły:
– ukończenie 18 roku życia;
– ukończenie „Teoretycznych Podstaw TMCh” w systemie naszej szkoły lub posiadanie wiedzy z zakresu Podstaw TMCh pozyskanej w innych systemach szkoleniowych.

 

UWAGA:

  • W ramach podstaw medycyny zachodniej odbędzie się 8 dwudniowych sesji w zdalnej formie online i jedna czterodniowa stacjonarna.
  • Na pierwszym roku specjalizacji nauka będzie przebiegać hybrydowo, naprzemiennie 2 dni wykładów online i dwa dni ćwiczeń stacjonarnie. W ten sposób podczas ćwiczeń będziemy mogli na bieżąco utrwalać i rozwijać materiał wyłożony na wykładach online i wprowadzać dodatkowe techniki jak moksa czy bańki oraz ćwiczyć elementy diagnostyczne.
  • Na drugim i trzecim roku większość zajęć będzie prowadzona stacjonarnie w formie czterodniowych zjazdów – szczegóły w harmonogramie.
  • Wszystkie zajęcia online będą rejestrowane i udostępniane słuchaczom aby wyeliminować ewentualne internetowe problemy techniczne.
  • Zastrzegamy sobie możliwość modyfikacji harmonogramu gdyby wymagała tego sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju lub kraju zamieszkania wykładowców, w takim przypadku będziemy na bieżąco modyfikować program zajęć tak aby mogły one odbywać się pomimo nieprzyjaznej sytuacji.
  • Pełen harmonogram zajęć znajduje się na tej stronie w zakładce: “Program i harmonogram zajęć”

Podsumowanie

  • Lectures 0
  • Quizzes 0
  • Czas trwania 744 hours
  • Poziom All levels
  • Język Polski / Angielski
Data Zajęcia na Sali Temat
S 3.09.2022 1 rok Ela Heland 09:00 – 17:00 Online 1 Wprowadzenie do fitoterapii,
N 4.09.2022 I2Z – 1a – wykład 09:00 – 17:00 Online 2 Zioła ciepłe i ostre uwalniające powierzchnię. Zioła chłodne i ostre uwalniające
S 10.09.2022 1 rok Ela Heland 11:00 – 19:00 Sala 3 Ćwiczenia
N 11.09.2022 I2Z – 1b – ćw 09:00 – 17:00 Sala 4 Wprowadzenie do badania pulsu
S 1.10.2022 1 rok M. Andruszkiewicz 09:00 – 17:00 Online 5 Zioła wzmacniające i ogrzewające wnętrze
N 2.10.2022 I2Z – 2a – wykład 09:00 – 17:00 Online 6
S 22.10.2022 1 rok Ela Heland 11:00 – 19:00 Sala 7 Ćwiczenia
N 23.10.2022 I2Z – 2b – ćw Moxa – M. Szafarz 09:00 – 17:00 Sala 8 Ćwiczenia z moksowania – 1
S 12.11.2022 1 rok M. Andruszkiewicz 09:00 – 17:00 Online 9 MZ – Wstep, Genetyka, Embro, Pediatria
N 13.11.2022 I2-3a-MZ 1 09:00 – 17:00 Online 10 MZ – Neurologia
S 19.11.2022 1 rok M. Andruszkiewicz 09:00 – 17:00 Online 11 MZ – Dermatologia.
N 20.11.2022 I2-3b-MZ2 09:00 – 17:00 Online 12 MZ – Psychiatria – zarys.
S 3.12.2022 1 rok Ela Heland 09:00 – 17:00 Online 13 Zioła regulujace Qi i Krew oraz powstrzymujace krwawienia
N 4.12.2022 I2Z – 4a – wykład 09:00 – 17:00 Online 14
S 17.12.2022 1 rok Bańki – M Sroka 11:00 – 19:00 Sala 15 Ćwiczenia ze stawiania baniek – 1 – IZa
N 18.12.2022 I2Z – 4b – ćw 09:00 – 17:00 Sala 15 Ćwiczenia ze stawiania baniek – 2 – IZa
S 14.01.2023 1 rok M. Andruszkiewicz 09:00 – 17:00 Online 16 Zioła usuwajce zastój pokarmowy, drenujce wilgoć, aromatyczne
N 15.01.2023 I2Z – 5a – wykład 09:00 – 17:00 Online 17
S 21.01.2023 1 rok Ela Heland 11:00 – 19:00 Sala 18 Ćwiczenia – regulujące qi, krew, krwawienia
N 22.01.2023 I2Z – 5b – ćw 09:00 – 17:00 Sala 19 Ćwiczenia- zastój pokarmowy, wilgoć, aromatyczne
S 11.02.2023 1 rok M. Andruszkiewicz 09:00 – 17:00 Online 20 Zioła przekształcające śluz i uspokajające kaszel, przeczyszczające
N 12.02.2023 I2Z – 6a – wykład 09:00 – 17:00 Online 21
S 18.02.2023 1 rok Bańki – M Sroka 11:00 – 19:00 Sala 22 Ćwiczenia ze stawiania baniek – 1 – IZb
N 19.02.2023 I2Z – 6b – ćw 09:00 – 17:00 Sala 22 Ćwiczenia ze stawiania baniek – 2 – IZb
S 4.03.2023 1 rok Ela Heland 09:00 – 17:00 Online 23 Zioła oczyszczajace goraco, ogien, goraca wilgoć, niedoborowe goraco
N 5.03.2023 I2Z – 7a – wykład 09:00 – 17:00 Online 24
S 11.03.2023 1 rok Ela Heland 11:00 – 19:00 Sala 25 Ćwiczenia – śluz, kaszel, przeczyszczajce
N 12.03.2023 I2Z – 7b – ćw 09:00 – 17:00 Sala 26 Ćwiczenia – oczyszczające gorąco
S 1.04.2023 1 rok M. Andruszkiewicz 09:00 – 17:00 Online 27 Zioła stabilizujace, zakotwiczajace, tłumiace wiatr
N 2.04.2023 I2Z – 8a – wykład 09:00 – 17:00 Online 28
S 22.04.2023 1 rok Ela Heland 11:00 – 19:00 Sala 29 Ćwiczenia ziołowe – stabilizujące, zakotwiczjące, tłumiące wiatr
N 23.04.2023 I2Z – 8ba – ćw M. Andruszkiewicz 09:00 – 17:00 Sala 30 Meridianologia dla zielarzy
S 6.05.2023 1 rok M. Szafarz / B. Heland 11:00 – 19:00 Online 33 Ćwiczenia z moksowania – 2 / Gua Sha
N 7.05.2023 I2Z – 6b – ćw 09:00 – 17:00 Online 34
S 13.05.2023 1 rok Bartosz Górecki 09:00 – 17:00 Online 33 MZ – Kardiologia.
N 14.05.2023 I2 – 9a – MZ 3 09:00 – 17:00 Online 34 MZ – Pulmonologia. Nefrologia
S 27.05.2023 1 rok Piotr Trojniak 09:00 – 17:00 Online 35 MZ – Gastrologia + W + Pż + Trzustka
N 28.05.2023 I2 – 9b – MZ 4 09:00 – 17:00 Online 36 MZ – Choroby metaboliczne
S 3.06.2023 1 rok Li Jie 09:00 – 17:00 Online 37 Diagnoza 1 a
N 4.06.2023 I2 – 10a – D1a T: Dominika Widera 09:00 – 17:00 Online 38
N 18.06.2023 I2Z – EGZAMIN Ela Heland 11:00 – 13:00 Online 39 Egzamin teoretyczny po 1 roku specjalizacji
S 24.06.2023 1 rok Anna Czarzasta 09:00 – 17:00 Sala 40 Diagnoza 1b
N 25.06.2023 I2Z-10b-D1b-ćw Ela Heland 09:00 – 17:00 Sala 41 Diagnoza 1b
S 9.09.2023 2 rok Li Jie 09:00 – 17:00 Online 42 Diagnoza 2a
N 10.09.2023 I2 – 11a – D2a T: Dominika Widera 09:00 – 17:00 Online 43
W 10.10.2023 2 rok Li Jie 11:00 – 19:00 Sala 44 Diagnoza 2b
Ś 11.10.2023 I2 – 11b – D2b T: Dominika Widera 09:00 – 17:00 Sala 45
S 30.09.2023 2 rok Ping Feng 09:00 – 17:00 Online 46 •  Wprowadzenie do formuł ziołowych / Introduction to the Herbal Formulas
•  Formuły uwalniające powierzchnię / Formulas that Release the Exterior
N 1.10.2023 I2Z – 12a T: Basia Heland 09:00 – 17:00 Online 47
S 21.10.2023 2 rok Ping Feng 09:00 – 17:00 Online 48 • Formuły drenujące dołem / Formulas that drain downward
N 22.10.2023 I2Z – 12b T: Basia Heland 09:00 – 17:00 Online 49
Cz 9.11.2023 2 rok Mariusz Giżycki 11:00 – 19:00 Sala 50 • Formuły rozpraszające wilgoć / Formulas that Expel Dampness
• Formuły eliminujące śluz / Formulas that Dispel Phlegm
• Formuły usuwające zastój pokarmu / Formulas that Reduce Food Stagnation
P 10.11.2023 I2Z – 13 09:00 – 17:00 Sala 51
S 11.11.2023 09:00 – 17:00 Sala 52
N 12.11.2023 09:00 – 14:00 Sala 53
S 9.12.2023 2 rok N. Wojciechowska 09:00 – 17:00 Online 54 MZ – Ginekologia
N 10.12.2023 I2 – 14a – MZ5 Piotr Trojniak 09:00 – 17:00 Online 55 MZ – cd. Gastrologia + W + Pż + Trzustka
S 16.12.2023 2 rok Bartosz Górecki 09:00 – 17:00 Online 56 MZ – Endokrynologia. Choroby zakaźne
N 17.12.2023 I2 – 14b – MZ6 09:00 – 17:00 Online 57 MZ – Choroby autoimunogiczne. Reumatologia
S 6.01.2024 2 rok Ping Fang 09:00 – 17:00 Online 58 • Formuły oczyszczające gorąco / Formulas that Clear Heat
N 7.01.2024 I2Z – 15a T: Basia Heland 09:00 – 17:00 Online 59
S 20.01.2024 2 rok Ping Fang 09:00 – 17:00 Online 60 • Formuły oczyszczające gorąco lata / Formulas that Dispel Summerheat
N 21.01.2024 I2Z – 15b T: Basia Heland 09:00 – 17:00 Online 61
Cz 8.02.2024 2 rok Mariusz Giżycki 11:00 – 19:00 Sala 62 •  Formuły tonizujące / Formulas that Tonify
P 9.02.2024 I2Z – 16 09:00 – 17:00 Sala 63
S 10.02.2024 09:00 – 17:00 Sala 64
N 11.02.2024 09:00 – 14:00 Sala 65
S 2.03.2024 2 rok Taco van der Mark 09:00 – 17:00 Online 66 •  Formuły stabilizujące i związujące / Formulas that Stabilize and Bind
•  Formuły uspokajające ducha / Formulas that Calm the Spirit
•  Formuły otwierające otwory zmysłów / Formulas that Open the Sensory Orifices
N 3.03.2024 I2Z – 17a T: Marcin Szafarz 09:00 – 17:00 Online 67
S 16.03.2024 2 rok Taco van der Mark 09:00 – 17:00 Online 68 •  Formuły rozpraszające wiatr / Formulas that Expel Wind
•  Formuły leczące suchość / Formulas that Treat Dryness
N 17.03.2024 I2Z – 17b T: Marcin Szafarz 09:00 – 17:00 Online 69
S 6.04.2024 2 rok Li Jie 09:00 – 17:00 Online 70 Diagnoza 3a
N 7.04.2024 I2 – 18a – D3a T: D. Widera 09:00 – 17:00 Online 71
S 13.04.2024 2 rok Li Jie 11:00 – 17:00 Sala 72 Diagnoza 3b
N 14.04.2024 I2 – 18b – D3b T: D. Widera 09:00 – 17:00 Sala 73
Cz 9.05.2024 2 rok Mariusz Giżycki 11:00 – 19:00 Sala 74 • Ogrzewające wewnętrzne zimno / Formulas that Warm Interior Cold
• Harmonizujące / Harmonize Formulas
• Uwalniające zewnętrzny-wewnętrzny nadmiar / Formulas that Release Exterior-Interior Excess”
P 10.05.2024 I2Z – 19 09:00 – 17:00 Sala 75
S 11.05.2024 09:00 – 17:00 Sala 76
N 12.05.2024 09:00 – 14:00 Sala 77
Cz 30.05.2024 2 rok Mariusz Giżycki 11:00 – 19:00 Sala 78 • Formuły regulujące qi / Formulas that Regulate the Qi
• Formuły regulujące krew / Formulas that Regulate the Blood
P 31.05.2024 I2Z – 20 09:00 – 17:00 Sala 79
S 1.06.2024 09:00 – 17:00 Sala 80
N 2.06.2024 09:00 – 14:00 Sala 81
S 31.08.2024 3 rok Piotr Trojniak 09:00 – 17:00 Online 82 MZ – Hematologia
N 01.09.2024 I2 – 21a – MZ7 09:00 – 17:00 Online 83 MZ – Onkologia
S 14.09.2024 3 rok Bartosz Górecki 09:00 – 17:00 Online 84 MZ – Diagnostyka laboratoryjna
N 15.09.2024 I2 – 21b – MZ8 09:00 – 17:00 Online 85 MZ – Farmakologia
P 11.10.2024 3 rok Li Jie 11:00 – 17:00 Sala 86 Zajęcia kliniczne
S 12.10.2024 I2 – 22 – K1 T: Asia Reszka 09:00 – 17:00 Sala 87
N 13.10.2024 09:00 – 17:00 Sala 88
Cz 14.11.2024 3 rok Ratownik 11:00 – 19:00 Sala 89 MZ – Zatrzymanie oddechu i krążenia
P 15.11.2024 I2 – 23 – MZ9 M. Andruszkiewicz 09:00 – 17:00 Sala 90 MZ – Badanie fizykalne / prezentacja przyp.
S 16.11.2024 Julita + Beata 09:00 – 17:00 Sala 91 MZ – Diagnostyka obrazowa + prezent Echo
N 17.11.2024 Ratownik 09:00 – 14:00 Sala 92 MZ – Stany nagłe
Cz 05.12.2024 3 rok Ela Heland 11:00 – 19:00 Sala 93 Zajęcia kliniczne
P 06.12.2024 I2Z – 24 – K2 Ela Heland 09:00 – 17:00 Sala 94
S 07.12.2024 M. Andruszkliewicz 09:00 – 17:00 Sala 95 Zajęcia kliniczne
N 08.12.2024 M. Andruszkliewicz 09:00 – 14:00 Sala 96
Cz 16.01.2025 3 rok Mariusz Giżycki 11:00 – 17:15 Sala 97 Zajęcia kliniczne
P 17.01.2025 GIIZ-25-K3 09:00 – 17:00 Sala 98
S 18.01.2025 09:00 – 17:00 Sala 99
N 19.01.2025 09:00 – 17:00 Sala 100
P 20.06.2025 I2Z – EGZAMIN Giżycki/Heland 11:00 – 19:00 Sala 101 Egzamin zawodowy – końcowy – teoretyczno-praktyczny

 

Koszty II etapu – specjalizacja

5 semestrów – 100 dni zajęć

całość – 4550 zł za semestr x 5 semestrów
raty – 990 zł x 5 rat za semestr

dla osób z wykształceniem medycznym które zrezygnują z zajęć podstaw medycyny zachodniej

całość – 3640 zł za semestr x 5 semestrów
raty – 790 zł x 5 rat ze semestr

Harmonogram płatności

Specjalizacje Fitoterapia, Grupa I2/Z – lata 2022-2025

Płatność za cały semestr :     

I semestr         4550,00 zł     – płatność do 15.08.2022

II semestr        4550,00 zł     – płatność do 15.01.2023

III semestr       4550,00 zł     – płatność do 15.08.2023

IV semestr       4550,00 zł     – płatność do 15.01.2024

V semestr        4550,00 zł     – płatność do 15.08.2024

Harmonogram płatności dla osób zwolnionych z zajęć medycyny zachodniej

I semestr         3640,00 zł     – płatność do 15.08.2022

II semestr        3640,00 zł      – płatność do 15.01.2023

III semestr      3640,00 zł       – płatność do 15.08.2023

IV semestr      3640,00 zł       – płatność do 15.01.2024

V semestr        3640,00 zł     – płatność do 15.08.2024

Płatność miesięczna :     

I semestr
1 rata     990,00 zł     – płatność do 15.08.2022
2 rata     990,00 zł     – płatność do 15.09.2022
3 rata     990,00 zł     – płatność do 15.10.2022
4 rata     990,00 zł     – płatność do 15.11.2022
5 rata     990,00 zł     – płatność do 15.12.2022

II semestr
1 rata     990,00 zł     – płatność do 15.01.2023
2 rata     990,00 zł     – płatność do 15.02.2023
3 rata     990,00 zł     – płatność do 15.03.2023
4 rata     990,00 zł     – płatność do 15.04.2023
5 rata     990,00 zł     – płatność do 15.05.2023

III semestr
1 rata     990,00 zł     – płatność do 15.08.2023
2 rata     990,00 zł     – płatność do 15.09.2023
3 rata     990,00 zł     – płatność do 15.10.2023
4 rata     990,00 zł     – płatność do 15.11.2023
5 rata     990,00 zł     – płatność do 15.12.2023

IV semestr
1 rata     990,00 zł     – płatność do 15.01.2024
2 rata     990,00 zł     – płatność do 15.02.2024
3 rata     990,00 zł     – płatność do 15.03.2024
4 rata     990,00 zł     – płatność do 15.04.2024
5 rata     990,00 zł     – płatność do 15.05.2024

V semestr
1 rata     990,00 zł     – płatność do 15.08.2024
2 rata     990,00 zł     – płatność do 15.09.2024
3 rata     990,00 zł     – płatność do 15.10.2024
4 rata     990,00 zł     – płatność do 15.11.2024
5 rata     990,00 zł     – płatność do 15.12.2024

Harmonogram płatności dla osób zwolnionych z zajęć medycyny zachodniej

I semestr
1 rata    790,00 zł     – płatność do 15.08.2022
2 rata    790,00 zł    – płatność do 15.09.2022
3 rata   790,00 zł     – płatność do 15.10.2022
4 rata   790,00 zł    – płatność do 15.11.2022
5 rata   790,00 zł    – płatność do 15.12.2022

II semestr
1 rata   790,00 zł    – płatność do 15.01.2023
2 rata   790,00 zł    – płatność do 15.02.2023
3 rata   790,00 zł   – płatność do 15.03.2023
4 rata   790,00 zł    – płatność do 15.04.2023
5 rata  790,00 zł    – płatność do 15.05.2023

III semestr
1 rata   790,00 zł     – płatność do 15.08.2023
2 rata  790,00 zł     – płatność do 15.09.2023
3 rata  790,00 zł     – płatność do 15.10.2023
4 rata  790,00 zł     – płatność do 15.11.2023
5 rata  790,00 zł     – płatność do 15.12.2023

IV semestr
1 rata   790,00 zł    – płatność do 15.01.2024
2 rata   790,00 zł    – płatność do 15.02.2024
3 rata   790,00 zł    – płatność do 15.03.2024
4 rata  790,00 zł    – płatność do 15.04.2024
5 rata  790,00 zł    – płatność do 15.05.2024

V semestr
1 rata   790,00 zł     – płatność do 15.08.2024
2 rata   790,00 zł     – płatność do 15.09.2024
3 rata   790,00 zł     – płatność do 15.10.2024
4 rata   790,00 zł     – płatność do 15.11.2024
5 rata   790,00 zł     – płatność do 15.12.2024

Opłaty prosimy wnosić na nasze konto:

PPU EXITO Sp. z o.o. ul.Przebendowskich 27, 81-543 Gdynia.

mBank
Nr konta : 49 1140 2004 0000 3402 7563 2642

Tytułem : Opłata za szkołę – Grupa i2-Z – Imię i Nazwisko